niedziela, 31 marzec 2024 09:04

Policjanci z Częstochowy ratują kobietę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Akcja ratunkowa częstochowskich policjantów Akcja ratunkowa częstochowskich policjantów fot: pixabay

Dzielnicowi z Częstochowy udowodnili, że ich służba idzie znacznie poza codzienne obowiązki. Interwencja przy ul. Jagiellońskiej, gdzie znaleźli nieprzytomną kobietę, okazała się kluczowa dla uratowania jej życia. Dyżurny komisariatu VI otrzymał zgłoszenie o pilnej potrzebie pomocy, a mundurowi szybko zareagowali.

 

Skuteczne działania

Na miejscu, przy przystanku autobusowym, st. sierż. Jakub Fiuty i sierż. Tomasz Miszczyk zastali kobietę, która nie oddychała i była nieprzytomna. Natychmiast przystąpili do resuscytacji, która trwała do momentu przybycia wykwalifikowanych ratowników medycznych. Dzięki ich szybkiemu działaniu oraz profesjonalnej pomocy medycznej, kobieta odzyskała funkcje życiowe.

Podziękowania za heroiczną akcję

Kilka godzin po interwencji, lekarz pogotowia ratunkowego, który również przybył na miejsce, przesłał podziękowania na ręce dyżurnego komisariatu VI. W swoim liście docenił szybką reakcję i skuteczność działań policjantów, które miały kluczowe znaczenie dla uratowania życia kobiety. Ta historia pokazuje, że policja nie tylko egzekwuje prawo, ale także niesie pomoc i ratuje życie w sytuacjach kryzysowych.