wtorek, 26 marzec 2024 09:42

Akcja ratunkowa częstochowskich policjantów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Akcja ratunkowa częstochowskiej policji Akcja ratunkowa częstochowskiej policji fot: pixabay

Młodzi policjanci z częstochowskiej "czwórki" udowodnili swoje bohaterstwo, ryzykując własnym zdrowiem i życiem, by uratować człowieka z płonącego budynku przy ulicy Wolnej. Ich szybka reakcja i odwaga zapobiegły tragedii.

 

Bez wahania do akcji


Mając jedynie fragmentaryczne informacje o pożarze, starszy sierżant Szymon Szkop i starszy posterunkowy Igor Marciniszyn zdecydowali się natychmiast ruszyć z pomocą. Kiedy dotarli na miejsce, zauważyli zadymione wnętrze budynku. Pomimo zamkniętych drzwi i braku odgłosów, nie wahali się wejść do środka. Ryzykując własnym życiem, bez specjalistycznego sprzętu, postanowili sprawdzić, czy ktoś potrzebuje pomocy.

Szybka reakcja ratuje życie


Po głośnym wołaniu o pomoc, policjanci usłyszeli głos napotkanego mężczyzny. Pomimo trudności związanych z zadymieniem i płomieniami, bez wahania wyważyli drzwi i weszli do budynku. Tam odnaleźli mężczyznę i bezpiecznie wyprowadzili go na zewnątrz. Dzięki ich szybkiej reakcji i odwadze, nikomu nic się nie stało.

:
Działania policjantów z częstochowskiej "czwórki" stanowią przykład bohaterstwa i poświęcenia. Ich determinacja i szybka reakcja zapobiegły tragedii i uratowały życie człowieka. To dowód na to, jak ważna jest obecność i gotowość służb mundurowych w sytuacjach kryzysowych, gdzie każda sekunda może być decydująca.

 źródło: życieczestochowy.pl