poniedziałek, 10 lipiec 2023 09:44

Wybielanie zębów – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
wybielanie zębów wybielanie zębów Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Wybielanie zębów to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinecie dentystycznym przez doświadczonych profesjonalistów, którzy stosują zaawansowane techniki i specjalistyczne materiały, zapewniając bezpieczne i efektywne działanie. Jednak wiele osób, ze względu na wysoką cenę zabiegu, decyduje się na przywrócenie śnieżnobiałego koloru swoim zębom, wykorzystując w tym celu domowe metody. Które rozwiązanie jest korzystniejsze? Dowiedz się już dziś!

 

  • Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym
  • Domowe metody wybielania zębów

 Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Wybielenie zębów u dentysty to doskonały wybór, gdyż zabieg wykonany przez doświadczonego stomatologa będzie bezpieczny i dopasowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.

W gabinetach wykonuje się zwykle wybielanie zębów metodą nakładkową, w której wykorzystuje się żel wybielający. W jej przypadku dentysta najpierw wykonuje precyzyjne odciski zębów pacjenta. Następnie, na podstawie tych odcisków, wykonywane są przez technika dentystycznego elastyczne, przezroczyste plastikowe elementy, które idealnie pasują do uzębienia pacjenta. Nakładka wybielająca zęby jest przeznaczona do noszenia przez kilka godzin dziennie, przez okres kilku tygodni. Zaletą tej metody jest dostosowanie czasu noszenia nakładek do indywidualnego harmonogramu, stopniowe obserwowanie postępów oraz wygoda i łatwość użytkowania.

Równie popularne jest także wybielanie zębów lampą. To profesjonalna metoda wybielania, która zapewnia szybkie i skuteczne rezultaty. Wykorzystuje ona specjalne urządzenie, aby aktywować składniki wybielające, co sprzyja szybkiemu wybielaniu zębów. 

Domowe metody wybielania zębów

Jak wybielać zęby w domu? To pytanie, zadawane przez wiele osób, które marzą o śnieżnobiałym uśmiechu, jednak ze względu na wysoką cenę zabiegu, nie mogą pozwolić sobie na skorzystanie z usług stomatologa. Czy istnieje szansa na zrealizowanie tego marzenia w domowym zaciszu? Zdecydowanie tak, choć efekty mogą nie być tak spektakularne jak rezultaty, których można się spodziewać po wizycie u specjalisty.

W przypadku zdecydowania się na wybielanie zębów w domu konieczne jest uzbrojenie się w cierpliwość i wykorzystanie sprawdzonych środków, które są bezpieczne, gdyż w innym przypadku może pojawić się nadwrażliwość zębów lub może dojść do uszkodzenia szkliwa. Do najpopularniejszych metod należą oczywiście wybielające pasty do zębów, zawierające składniki takie jak dwutlenek krzemu czy nadtlenek wodoru. Regularne stosowanie takiej pasty pomóc w redukcji powierzchniowych przebarwień i kamienia nazębnego z powierzchni zębów i ich stopniowemu rozjaśnieniu.

Czym wybielać zęby poza pastami? Doskonale sprawdzą się także paski wybielające, które są wykonane z elastycznego materiału, przeznaczone do nakładania na zęby i pokryte specjalnym żelem o właściwościach wybielających. Zarówno pasty, jak i paski można potraktować jako wybielacze do zębów.