czwartek, 07 marzec 2024 13:34

Opakowania kosmetyczne dla produktów naturalnych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
butelki z pompką butelki z pompką mat.prasowe

Niektóre produkty kosmetyczne powinny być umieszczone w opakowaniach o specjalnych właściwościach. Tak jest, chociażby w przypadku kosmetyków naturalnych, które w trakcie przechowywania nie powinny tracić swoich pierwotnych cech. Jakie rodzaje pojemników będą dla nich najlepsze?

 

Butelki PET i pojemniki szklane

Butelki PET z pewnością sprawdzą się jako opakowania kosmetyczne dla naturalnych produktów. Pojemniki wykonane z ciemnego (np. brązowego) tworzywa skutecznie zabezpieczą wyrób przed działaniem promieni ultrafioletowych. To samo dotyczy butelek szklanych, które są łatwe w czyszczeniu i nie chłoną zapachu. Można w nich przechowywać oleje roślinne, olejki eteryczne, a także sera do twarzy i preparaty do włosów.

Dużą popularnością cieszą się również butelki z pompką, które sprawdzą się zwłaszcza do przechowywania toniku lub płynu micelarnego. Dzięki nim produkt nie jest narażony na reakcję np. z powietrzem atmosferycznym. W przypadku produktów odmierzanych w niewielkich ilościach warto postawić na butelki z kroplomierzem. Z kolei butelki z atomizerami sprawdzą się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba rozpylenia danego kosmetyku, a zwłaszcza toników i mgiełek do ciała.

Opakowania bez dostępu powietrza - dlaczego warto je mieć?

Dla wielu naturalnych produktów kosmetycznych dostęp tlenu stanowi poważny problem. Obecność tego pierwiastka przyspiesza rozwój mikroorganizmów, które rozkładają substancje aktywne zamknięte w pojemniku. Opakowania Airless zapobiegają przedostawaniu się tlenu do kosmetyku i tym samym wydłużają termin jego przydatności do użycia.

Konstrukcja opakowań Airless zapobiega również przedostawaniu się bakterii wprost z dłoni. Dzięki temu nadają się one do przechowywania:

  • kremów do twarzy oraz pod oczy,

  • past do zębów,

  • emulsji do mycia skóry i włosów,

  • produktów medycznych i paramedycznych.

Słoiki kosmetyczne - wszechstronne opakowanie do różnych zastosowań

Słoiczki kosmetyczne są łatwe w obsłudze, poręczne i zajmują niewiele miejsca. Można je podzielić na dwa podstawowe rodzaje:

  • Pojemniki szklane, w których przechowuje się kremy, masła do ciała, a także musy.

  • Pojemniki z tworzywa sztucznego PET, które nadają się do peelingów, glinek oraz alg do ciała.

Słoiczki będą idealne dla kosmetyków o nieco twardszej konsystencji. Można też umieścić w nich artykuły sypkie, które nie są wrażliwe na oddziaływanie wilgoci.

W meping.pl można znaleźć różne opakowania kosmetyczne przeznaczone do produktów pochodzenia naturalnego. Niektóre z nich wyposażone są w dodatkowe akcesoria (np. atomizery), które rozszerzają ich możliwości.