środa, 26 październik 2022 12:57

Pościel dla nastolatków

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
pościel młodzieżowa pościel młodzieżowa https://estilex.pl/107-posciel-mlodziezowa

Kiedy dzieci zaczynają dorastać i wchodzą w wiek nastoletni, z ich pokoi znikają pluszaki i inne zabawki.

 

Również wystrój tego miejsca znacząco się zmienia. Dlatego też warto zadbać o najmniejsze detale, które pozwolą na stworzenie przestrzeni atrakcyjnej dla starszego dziecka. Jednym z takich elementów z pewnością będzie pościel, która będzie miała już bardziej poważny wzór i kolorystykę. Zobacz, czym się kierować przy wyborze pościeli i na jakie w szczególności wzory zwrócić uwagę przy jej doborze dla nastolatka.

Czym się kierować przy wyborze pościeli, nie tylko dla nastolatków?

Zanim zaczniesz się zastanawiać, jaki wzór czy kolor pościeli wybrać dla nastolatka, zwróć uwagę na inne ważne kwestie. Jedną z nich jest to, z jakiego materiału wykonane są poszewki. Najlepiej postawić na naturalne tkaniny np. bawełnę, ewentualnie z niewielką domieszką sztucznych włókien, które ułatwią jej pracowanie. Pościel najczęściej produkowana jest z bawełny, która pozwala skórze oddychać i umożliwia utrzymanie optymalnych warunków do spania. Przy korzystaniu z pościeli z naturalnych tkanin zmniejsza się ryzyko tego, że w nocy będzie się przegrzewać.

Zwróć uwagę także na rozmiar pościeli. Powinien on być dopasowany do rozmiaru wypełnienia oraz łóżka. Dodatkowo dobrze jest też wybrać wygodny sposób zapinania pościeli. Tutaj ciekawym rozwiązaniem może okazać się tzw. bezpieczny zamek błyskawiczny.

Najmodniejsze wzory i kolory pościeli młodzieżowej – co wybrać?

Pod hasłem pościel młodzieżowa w sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziesz wiele ciekawych propozycji do wyboru. Ale czym się kierować w czasie zakupów – na jaki wzór czy kolor postawić? Jedną z możliwości jest wybór pościeli jednolitej, w kolorze takim, który będzie pasował do innych elementów wystroju wnętrza. Zwróć przy tym uwagę na to, że kolory takie jak szary, granatowy czy zielony ułatwiają wyciszenie się i zaśnięcie. Natomiast czerwony, żółty czy pomarańczowy, mają działanie pobudzające.

Jeżeli decydujesz się na poście z nadrukiem, również masz wiele możliwości wyboru. Jedną z bezpieczniejszych jest wybór abstrakcyjnych wzorów geometrycznych. Inną propozycją może być pościel z postaciami z komiksów czy filmów. Ciekawie też w pokoju nastolatka będzie prezentować się pościel z nadrukiem ikon smartfona czy z instrumentami muzycznymi.

Wybór pościeli z nadrukiem – o czym warto pamiętać?

Pościele z nadrukami cieszą się cały czas rosnącą popularnością. Jednak przy ich wyborze trzeba pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Aby nadruk przez długi czas zachował swój ładny wygląd, należy pamiętać o tym, że trzeba je prać w nieco niższych temperaturach niż pościele niebarwione. Najlepiej też prać je z rzeczami w podobnej kolorystyce. Dodatkowo przy wybieraniu pościeli, o ile to możliwe, dobrze jest zwrócić uwagę na to, jaką metodą nadruku został naniesiony wzór i jakie farby zostały użyte w tym celu. Pozwoli to zmniejszyć ryzyko tego, że już po kilku pierwszych praniach wzór wyblaknie czy się rozmyje.