środa, 03 sierpień 2022 17:05

Opiekun zwierząt domowych: kto będzie pasował do nowego zawodu?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
petsitters.pl petsitters.pl pixabay

Hotel dla zwierząt, dom tymczasowy, przyjaciele ­ dziś jest wiele opcji, z kim można zostawić zwierzaka podczas Twojej nieobecności.

Nie możesz się zdecydować: czy zostawić zwierzę z profesjonalnym opiekunem, czy oddać je bratu/siostrze/cioci, czy powierzyć specjalistom oddając je do hotelu dla kotów i psów?  Możesz o tym przeczytać dokładniej tu, porównując wszystkie  „przeciw” i „za”  za którąkolwiek z powyższych opcji.

 Gdyby praca opiekuna nie była tak pożądana, nie widziałbyś tylu kandydatów, którzy szczerze palą się do tej pracy. Zobaczmy, kto może zostać opiekunem twoich czworonożnych przyjaciół.

Opiekun zwierząt domowych – jaki jest? 

Natychmiast zamknij artykuł, jeśli nie lubisz psich gier i mruczenia kota. Jeśli myśl o zwierzętach sprawia ci radość, to witaj wśród nas. Ale bądź przygotowany, że nie każdy może znaleźć się w gronie  opiekunów. 

Usługi i różne platformy o domach tymczasowych i wyprowadzaniu zwierząt „akceptują” tych, którzy chcą być opiekunami, zgodnie z określoną listą cech. Tutaj na przykład jest ważna kwestia: kandydat do roli opiekuna musi mieć doświadczenie nie tylko w komunikacji, ale także w życiu ze zwierzętami. W końcu, jeśli nie obciąłeś pazurów kotu lub nigdy nie wychodziłeś z psem, to jak możesz komunikować się ze zwierzęciem, karmić je i uspokajać? Petsitters to ludzie, którzy są ze zwierzęciem przez całą dobę. Musisz być przygotowany na wszelkie niespodzianki: przyjemne i niezbyt miłe. Zwierzę zrobiło kałużę lub zjadło twoją ulubioną torebkę? Nie powinieneś go w żaden sposób karcić ani karać, musisz być przygotowany na wszelkiego rodzaju niespodzianki.

Czy jesteście zawsze w kontakcie? Teraz tak, ponieważ właściciel prawdopodobnie będzie chciał wiedzieć, jak żyje jego zwierzak, dopóki nie będzie mógł być w pobliżu. Zdjęcia, relacje wideo, rozmowy na Skype czy wiadomości w komunikatorach staną się integralną częścią Twojego życia.

Nie zapomnij o dokumentach: z każdym klientem zawierana jest umowa, w której określone są warunki domu tymczasowego. Podczas nieobecności właściciela ponosisz pełną odpowiedzialność za zwierzę.

Pobyt psa lub kota na twoim terytorium może nie być długi (na przykład 1-2 dni) lub „przedłużony” (do kilku tygodni). Przygotuj się na posiadanie w domu więcej niż jednego członka rodziny. Kiedy zwierzę jest z tobą przez długi czas, najważniejsze jest, aby się do niego nie przywiązywać i pamiętać, że właściciel wkrótce je zabierze.

I ​​najważniejsze kryterium –  bezgraniczna miłość do czworonożnych przyjaciół, chęć pomocy tym, którzy zmuszeni są opuścić zwierzę bez swej bacznej uwagi i troski na pewien czas. Uwierz mi, nie możesz się obejść bez miłości i najcieplejszych uczuć, bo musisz być z futrzanymi przyjaciółmi prawie 24/7.

Zdecydowałeś się zostać opiekunem, ale nie wiesz jak znaleźć swoich pierwszych klientów? Załóż profil na petsitters.pl i zacznij robić to, co lubisz już dziś.

Bądź aktywny w aktualizowaniu informacji i nie wahaj się prosić klientów o napisanie recenzji.

Petsitters - przyjdziemy z pomocą każdemu czworonożnemu druhowi.