środa, 17 sierpień 2022 17:46

Materac 80x180 cm, idealny do łóżeczka dziecięcego.

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
materac do łóżeczka sennes materac do łóżeczka sennes pixabay

Rodzice wybierając materac dla małych dzieci stają przed trudnym wyborem. Jak wiemy dziecko w fazie rozwoju i kształtowania, powinno podczas snu odczuwać wysoki komfort.

Materace 80x180 cm dla małych dzieci powinny być nie tylko doskonałe jakościowo, ale również dostosowane do specyficznych potrzeb dziecka w określonym wieku.

Dobry materaca dla 2-3 latka.

Rodzaj materaca jaki zostanie wybrany, zależny jest od wielu czynników. Głównym, który ukierunkowuje nas kupujących na dane modele jest niska waga dziecka. Odpowiednimi modelami są te materace, których bazą jest pianka T25 lub Hr. Tu nie są potrzebne konstrukcje sprężynowe. Coraz to nowsze technologie produkcji pianek, pozwalają na wystarczające podtrzymanie ciała. A to jest najważniejsze, by kręgosłup mógł się prawidłowo kształtować. Wygodne i niedrogie materace 80x180 cm znajdziesz na https://sennes.pl/materace-na-wymiar-80x180-cm-wysylka-w-3-dni-testuj-przez-30-dni

Jaki materac 80x180 cm wybrać, na co zwrócić uwagę?

Dzieci podczas snu lubią czuć miękką powierzchnie, otulone czują się bezpieczniej. By uzyskać taki efekt, plastyczności czy sprężystości na powierzchni materaca, najlepiej wybrać modele rozbudowane dodatkowymi warstwami. Tu najczęściej wykorzystywane są pianki lateksowe i visco memory. Pianka lateksowa ma dużą sprężystość, posiada w swojej budowie kanaliki wentylujące, które doskonale przepuszczają powietrze. Pianka visco memory ma odmienne właściwości, jest plastyczna, zapamiętująca kształty. Pianka ta nabiera większej miękkości po nagrzaniu.

Zachowana higiena- ważny element.

W dzisiejszych czasach, coraz więcej dzieci miewa problemy z różnego rodzaju alergiami. Kupując materac dla dziecka 80x180 cm, kluczowe jest by zachować jak największą higienę snu. Co to znaczy? Dziecko w przeznaczonym dla niego łóżku powinno mieć nowy materac 80x180 cm, który jest czysty, bezpieczny, antyalergiczny. Często rodzice małych dzieci, popełniają błąd wykorzystując materac po starszym rodzeństwie. Materac dla każdego dziecka powinien być dobrany pod indywidualne potrzeby. Taki zakup to inwestycja w prawidłowy rozwój dziecka.

Jaki pokrowiec na materac dla dziecka?

W przypadku pokrowca na materac dla dziecka polecamy najwyższej jakości dzianiny, które posiadają funkcje wspomagające rozwój małego organizmu. Materiały naturalne typu bawełna czy celuloza nie tylko są przyjazne dla środowiska, ale też bezpieczne dla dziecka. Takie materiały oddychają, pomagają w zachowaniu odpowiedniej wentylacji, dziecko podczas snu nie przegrzewa się, a co więcej na powierzchni materaca nie rozwijają się grzyby i pleśnie. Sklep internetowy Sennes.pl, przygotował ofertę w której klienci znajdą  pokrowce na materac, wykonane z domieszką surowca naturalnego jak i syntetycznego. Pokrowce syntetyczne wcale nie muszą być gorsze. Nowe technologie produkcji takich tkanin, umożliwiają uzyskanie dzianin równie przyjaznych dla zdrowia jaki i środowiska. Posiadają certyfikaty bezpieczeństwa. Jest grono klientów którzy wybiorą właśnie takie pokrowce, ze względu na ich trwałość.