wtorek, 03 maj 2022 13:48

Gdzie szukać drugiej połówki? Wersja dla katolików

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
portale randkowe dla katolików portale randkowe dla katolików pixabay

Dla wielu osób wiara jest niezwykle ważnym elementem życia. Katolikom często zależy na tym, by ich przyszły partner lub partnerka podzielali ich przekonania religijne i wiarę, nie chcą jednak nikogo zmieniać na siłę.

Dla takich osób kluczowe będzie znalezienie osoby, która jest równie zaangażowana. Pytanie tylko, jak to zrobić, w końcu na pierwszej randce rzadko pytamy kogoś o to, jak głęboko wierzy. Na szczęście są miejsca, w których znajdziemy innych wierzących singli, takie jak portale randkowe dla katolików, katolicki speed-dating, czy grupy dla chrześcijańskich singli. Przyjrzyjmy się plusom i minusom każdej z tych opcji.

Portale randkowe dla katolików

Portale randkowe to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą najpierw „zbadać teren”, zanim rzucą się w wir spotkań. To także dobra opcja dla zapracowanych i zajętych – założenie profilu nie trwa długo, zwykle jesteśmy też w miarę szybko zweryfikować, czy nadajemy z daną osobą na tych samych falach, nawet jeśli jest to tylko wymiana wiadomości. Minusem takiego rozwiązania jest to, że nie mamy szansy zobaczyć danej osoby na żywo, możemy więc poświecić sporo energii na poznanie kogoś, kto w rzeczywistości okaże zupełnie inny. Zachowując ostrożność, możemy jednak zminimalizować ryzyko takiej sytuacji.

Katolicki speed-dating

Speed-dating, czyli szybkie randki, to organizowane spotkania, podczas których mamy określony czas na zamienienie kilku słów z każdą z obecnych osób, by następnie zdecydować, z kim chcemy pogłębić kontakt. W większych miastach odbywają się takie spotkania dedykowane dla katolików. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie bezpośredni kontakt, a dla tych bardziej nieśmiałych może to być okazja do przełamania się. Minusem speed-datingu jest jednak stosunkowo mała dostępność takich spotkań, zwłaszcza w mniejszych miastach, nie każdy będzie mógł więc skorzystać z takiego rozwiązania.

Grupy dla chrześcijańskich singli

Na platformach społecznościowych znajdziemy sporo grup dla katolickich singli. Zaletą takich przestrzeni jest możliwość porozmawiania w większej grupie, zarówno w sieci, jak i poza nią, ponieważ wiele takich grup organizuje też spotkania na żywo. To dobre połączenie tradycyjnych randek z randkowaniem online, ale problemem będzie znalezienie takiej grupy w naszej lokalizacji. Trudno może być też zdecydować, którą z grup wybrać i czy kierować się jej wielkością, czy też lokalizacją bądź częstotliwością aktywności. Z drugiej strony dołączenie do grupy zwykle zajmuje kilka minut, nic więc nie tracimy i możemy po prostu spróbować.

Katolicy, którzy szukają drugiej połówki, mają całkiem sporo opcji znalezienia kogoś, kto podziela ich przekonania. Jeśli jesteś osobą wierzącą i zastanawiasz się, gdzie możesz spotkać partnera lub partnerkę, zacznij od opisanych powyżej propozycji. Nie ważne, czy wolisz zacząć od internetowych randek, czy wolisz bezpośrednie spotkania, z łatwością znajdziesz rozwiązanie dla siebie. Nie bój się spróbować kilku opcji i nie zniechęcaj się, jeśli nie znajdziesz od razu miłości życia, a przede wszystkim baw się dobrze!