wtorek, 25 czerwiec 2024 13:57

Utonięcie 9-letniej dziewczynki podczas letniego wypoczynku w Glinicy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Utonięcie 9-letniej dziewczynki Utonięcie 9-letniej dziewczynki Zdjęcie redakcyjne

W Glinicy koło Lublińca doszło do tragicznego wypadku, w którym życie straciła 9-letnia dziewczynka. Mimo natychmiastowej reakcji służb ratowniczych, nie udało się jej uratować. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Lublińcu.

Czego się dowiesz:

  • Co wydarzyło się w Glinicy 23 czerwca?
  • Kto prowadzi śledztwo w sprawie utonięcia dziewczynki?
  • Jakie środki bezpieczeństwa należy przestrzegać nad wodą?
  • Jakie są konsekwencje niespełnienia obowiązków opiekuńczych nad dziećmi?

Szczegóły zdarzenia

Zdarzenie miało miejsce nad stawem w Glinicy, gdzie dziewczynka wraz z 11-letnią siostrą i koleżanką spędzała popołudnie. W trakcie zabawy nad wodą, 9-latka niespodziewanie weszła do wody i zaczęła tonąć. Na miejscu zdarzenia interweniowali strażacy, którzy wyłowili dziewczynkę i podjęli próby reanimacji. Niestety, mimo wysiłków, lekarz stwierdził zgon.

Postępowanie prokuratury

Prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy częstochowskiej prokuratury, poinformował, że śledztwo koncentruje się na ustaleniu okoliczności tragedii oraz przyczyn śmierci dziecka. Badania sekcji zwłok mają pomóc wyjaśnić bezpośrednie przyczyny zgonu. Prokuratura bada również, czy doszło do zaniedbań ze strony matki dziewczynki, które mogłyby narazić ją na niebezpieczeństwo.

"W toku dotychczasowego śledztwa ustalono, że 23 czerwca 2024 roku w godzinach popołudniowych 9-letnia dziewczynka przebywała nad stawem w m. Glinica koło Lublińca w towarzystwie 11-letniej siostry oraz koleżanki. W pewnym momencie dziewczynka weszła do wody, straciła grunt pod nogami i zaczęła się topić. Została wyłowiona przez wezwanych na miejsce strażaków. Prowadzone czynności resuscytacyjne nie doprowadziły do powrotu akcji serca i obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon dziecka." - Tomasz Ozimek.

Apel o bezpieczeństwo

W związku z tragicznym wypadkiem, policja i lokalne władze apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wypoczynku nad wodą. Ostrzegają przed kąpielą w miejscach nieprzystosowanych oraz pod wpływem alkoholu, a także przypominają o konieczności nadzoru nad dziećmi.

Tragiczne wydarzenia, takie jak to w Glinicy, przypominają o niebezpieczeństwach związanych z wodą i konieczności przestrzegania zasad bezpiecznego wypoczynku. Wszystkie służby apelują o rozsądek i odpowiedzialność, zwłaszcza podczas letnich miesięcy, kiedy to wypadki nad wodą są szczególnie częste.

źródło: Życie Częstochowy