poniedziałek, 01 lipiec 2024 08:49

Tragiczny wypadek w Częstochowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Utonęła 15-letnia dziewczyna Utonęła 15-letnia dziewczyna Zdjęcie redakcyjne

Niedzielne popołudnie 30 czerwca w Częstochowie przyniosło tragiczne wydarzenia. 15-letnia dziewczyna utonęła w jednym ze zbiorników wodnych na niestrzeżonym kąpielisku przy ulicy Amonitowej. Mimo szybkiej interwencji świadków i ratowników, nie udało się jej uratować.

Czego się dowiesz:

  • Gdzie doszło do tragicznego wypadku w Częstochowie?
  • Jakie były okoliczności utonięcia 15-letniej dziewczyny?
  • Jak zareagowali świadkowie na wypadek?
  • Jak przebiegała akcja ratunkowa nad wodą?
  • Co ustalili śledczy na temat tragicznego zdarzenia?

Dramatyczne chwile nad wodą

W niedzielę, 30 czerwca, przed godziną 18:00, matka z dwiema córkami wypoczywała na niestrzeżonym kąpielisku w Częstochowie. W pewnym momencie zauważyła, że jej 10-letnia córka dziwnie zachowuje się w wodzie. Szybko wskoczyła do wody, by ją uratować, a po chwili zorientowała się, że jej 15-letnia córka zniknęła z pola widzenia.

Akcja ratunkowa

Gdy matka zauważyła, że starsza córka unosi się na powierzchni wody, wezwała pomoc. Świadkowie natychmiast wyciągnęli dziewczynkę na brzeg i rozpoczęli reanimację. Sierż. szt. Marcin Knysak z częstochowskiej policji potwierdził: „Świadkowie wyciągnęli dziecko na brzeg i zaczęli ją reanimować”. Mimo że ratownikom udało się przywrócić czynności życiowe, 15-latka nie odzyskała przytomności.

Niestety, nie udało się jej uratować

Po przybyciu służb ratowniczych, kontynuowano reanimację, co pozwoliło na chwilowe przywrócenie oddechu dziewczynce. Sierż. szt. Marcin Knysak dodał: „Ratownicy po przyjeździe kontynuowali reanimację. Udało się przywrócić czynności życiowe u 15-latki. Powrócił jej oddech, ale nie odzyskała świadomości. Nastolatka została przetransportowana do szpitala”. Niestety, dziewczyna zmarła po północy.

Tragiczny wypadek w Częstochowie zakończył się śmiercią 15-letniej dziewczyny, która była pod wodą około 15 minut. Policja, pod nadzorem prokuratora, prowadzi śledztwo w celu wyjaśnienia przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Matka dziewczynek była trzeźwa.

źródło: Nasze Miasto