poniedziałek, 03 czerwiec 2024 16:07

Odważna kobieta zatrzymała pijanego kierowcę z 2,5 promila alkoholu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Obywatelskie zatrzymanie Obywatelskie zatrzymanie Zdjęcie redakcyjne

W miejscowości Wręczyca Wielka 44-letnia kobieta wykazała się odwagą i zdecydowaną reakcją, zatrzymując podejrzanie jadącego fiata. Kierowca pojazdu, 49-letni mieszkaniec Częstochowy, miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Czego się dowiesz:

  • Jakie były okoliczności zatrzymania pijanego kierowcy w Wręczycy Wielkiej?
  • Jakie konsekwencje prawne grożą kierowcy z 2,5 promila alkoholu?
  • Jakie działania podjęła policja po zatrzymaniu pijanego kierowcy?
  • Jakie apele wystosowała policja do uczestników ruchu drogowego?
  • Jakie działania wykazała 44-letnia kobieta w obliczu zagrożenia?

Zatrzymanie pijanego kierowcy

W niedzielę, w miejscowości Wręczyca Wielka, przypadkowa kobieta zauważyła fiata poruszającego się niepewnie po drodze. Kierowca nie potrafił utrzymać toru jazdy, jechał tzw. zygzakiem. 44-latka zatrzymała fiata, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, po czym natychmiast wezwała policję.

Interwencja policji

Po chwili na miejsce przyjechał patrol. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy fiata i okazało się, że w organizmie 49-letniego mieszkańca Częstochowy było prawie 2,5 promila alkoholu. "Na nieodpowiedzialnego kierującego czekają teraz surowe konsekwencje. Grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a nawet kara więzienia" – poinformowała policja.

"Na nieodpowiedzialnego kierującego czekają teraz surowe konsekwencje. Grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a nawet kara więzienia"

Apel policji

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. "Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez pijanych kierowców" – apeluje policja.

"Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez pijanych kierowców" – policja.

Odważna reakcja 44-letniej kobiety zapobiegła potencjalnej tragedii na drodze. Dzięki jej działaniu, pijany kierowca został zatrzymany, a dalsze konsekwencje dla niego będą surowe, zgodnie z prawem.

źródło: Życie Częstochowy