środa, 15 marzec 2023 09:11

Skup aut, czyli jakie zalety ma skup samochodów używanych

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
skup aut Trójmiasto skup aut Trójmiasto pixabay

Stary samochód spędza ci sen z powiek? Ubezpieczenie dobiega końca, a tobie wciąż nie udało się sprzedać auta? A może pojazd brał udział w wypadku i nadaje się jedynie do kasacji? Zamiast szukać kupca na portalach ogłoszeniowych wybierz skup aut, który od ręki przejmie twój samochód. Na jakich zasadach działa skup aut Gdańsk? Kto skorzysta z jego usług? Sprawdź, dlaczego sprzedaż do skupu to najlepsze rozwiązanie.

Skup aut obsługuje klientów z całego Pomorza

Skup aut Gdańsk to firma z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, która świadczy usługi na terenie województwa pomorskiego. Chociaż główna siedziba mieści się w Gdańsku, a jej oddział w Gdyni, skup obsługuje klientów z każdego zakątka regionu gwarantując możliwie jak najszybszy czas reakcji na zgłoszenie. Jeśli pojazd znajduje się na terenie Gdańska, Gdyni albo Sopotu, przedstawiciel firmy przyjedzie, aby dokonać oględzin w ciągu około trzydziestu minut. Jeśli mieszkasz poza tym obszarem, czas dojazdu może wydłużyć się do maksymalnie dwóch, trzech godzin.

Co ważne, skup aut z www.sprzedajnamauto.pl współpracuje z klientami indywidualnymi oraz firmowymi. Sprzedaż sfinalizujesz jako osoba prywatna lub przedsiębiorca – do skupu trafiają między innymi pojazdy zbywane przez korporacje taksówkarskie, firmy windykacyjne i firmy leasingowe.

Do skupu sprzedasz niemal każdy samochód

To, co wyróżnia skup aut na tle innych metod sprzedaży, to możliwość zbycia używanego samochodu bez względu na to, w jakim stanie się znajduje. Może to być auto uszkodzone, a nawet powypadkowe. Całkiem sprawne lub przeznaczone do kasacji. Do skupu sprzedasz zarówno zadbane, jak i zaniedbane pojazdy – ich stan techniczny, blacharski, marka, model czy rok produkcji nie mają znaczenia. Trzeba jednak pamiętać, że takie parametry wpływają na ostateczną kwotę, jaką zaproponuje skup aut: im lepszy stan pojazdu, tym wyższa będzie jego wartość.

Jakie pojazdy sprzedasz do skupu? To przede wszystkim używane samochody osobowe, motocykle i quady, a także skutery wodne.

Skup aut gwarantuje bezpieczeństwo transakcji

Zastanawiasz się, czym skup aut Gdynia różni się od komisu? To całkowicie różne firmy, które oferują usługi innego rodzaju. W przypadku komisów podejmujesz współpracę z pośrednikiem, który pobiera prowizję za prezentację samochodu i znalezienie kupca. Z kolei skup aut sam pełni rolę kupującego – jest pełnoprawną stroną umowy. Oznacza to, że sprzedaż odbywa się od ręki, a niechciane auto przestaje być problemem.

Taki sposób sprzedaży gwarantuje szybkość transakcji, a fakt, że skup aut to legalnie działająca firma wpływa też na jej bezpieczeństwo. Tutaj nic nie odbywa się „na słowo” – potwierdzeniem transakcji jest umowa kupna-sprzedaży. Oczywiście, aby do niej doszło musisz zaakceptować warunki umowy. Ustalane są one w zależności od rodzaju, stanu technicznego i aktualnej wartości rynkowej pojazdu. Pracownik skupu dokonuje bezpłatnej wyceny, a jeśli podana kwota cię satysfakcjonuje, pozostaje tylko podpisać umowę.